پیکو لیتر چیست و مزایای هد 10 پیکو لیتر

یکی از معبار های بسیار مهم و تاثیر گذار در کیفیت چاپ تراکم نفاط رنگی و رزولیشن چاپ هستش . که در این مفایسه نیز نوع هد و همچنین نوع جوهر نقش تعیین کننده ای دارد. واحد اندازه گیری قطرات جوهر پیکو لیتر میباشد . پبکو لبتر کوچکترین واحد اندازه گیری غلظت جوهر های موجود در بازار است که اندازه آن برابر با 0.000000000001 لیتر میباشد . دستگاه های لارج فورمت که اصطلاحا یه آنها دستگاه بنر میگویند کیفیت خود را از نوع هد نصب شده روی دستگاه میگیرند که این هد ها اغلب قابلیت چاپ جوهر هایی با غلظت یا پیکو لیتر 35 تا 40 میباشد . طبیعی هست که هر چه این عدد کوچکتر باشد  کیفیت چاپ بهتری حاصل خواهد شد از این رو به در مورد هر کدام از این هد ها توضیح مختصری را به شما ارائه مبکنبم.  

هد های xaar : محصول انگلستان

این نوع هد ها که از خانواده زار می باشد دارای انواع و نسخه های مختلفی میباشد که میتوان به مدل های زار 126 ، 128، 200، 300 ، 360، 382 , 600 اشاره کرد این هد ها اغلب دارای پیکولیتر 15تا 75 میباشند که در نسخه های قدیمی اغلب پیکو لیتر آنها 42 میباشد.

هد های  konika : محصول ژاپن

هد هایی که از خانواده کونیکا می باشند عبارتند از konika ، 256 ، 512 ، 512 i ، 1024 ، 1024i  , میتوان گفت کیفیت و دقت بالاتری نسیت به خانواده زار دارا هستند اما از نظر سرعت چاپ ، هد های زار با توجه به قطرات بزرگنرجوهر های آن که بخاطر نازل های درشت تر میباشد سرعت بالاتری دارند . پیکو لیتر هد های کونیکا اعلب یسن 35 تا 42 میباشد اما در معدودی از این هد ها پیکولیتر 14 نیز مشاهده میشود . که البته قیمت بالاتری نسبت به سایرین هم خانواده خود دارند

هد های Epson : محصول ژاپن

هد های اپسون اغلب برای دستگاه های اکوسالونت مورد استفاده قرار میگیرند. که معروفترین هد های آنها هد dx5 و dx7 میباشد . البته شرکت اپیون هد های بسیار ظریف تر و باکبفیت تری نبز تولید میکند که در پرینتر های خانگی بیشتر یه چشم میخورد . اما دو هد نام برده که در دستگاه اکوسالونت استفاده میشود دارای پیکو لبتر 8 میباشد ام جوهر های استفاده شده برای این هد ها سالونت نیستند و مقاومت و ماندگاری بالایی را نسیت به جوهر های سالونت ندارند.

هد espectra: محصول آمریکا

دیدگاه (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما