تهران - شهرستان بهارستان (جاده ساوه) شهر گلستان ،جنب شهرداری گلستان
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

مفهوم چاپ لارج فورمت چیست ؟

دستگاه چاپ بنر و فلکس عرض 5 مترچاپ لارج فورمت در اصطلاح به چاپ هایی گفته میشود که در ابعاد بزرگ چاپ میشود . این چاپ ها که اغلب با دستگاه های لارج فورمت انجام میشود روی متریال های مربوط به لارج فورمت انجام میشود . این متریال ها عبارتند از چاپ بنر ، چاپ فلکس ، چاپ مش ، چاپ سولیت ،چاپ استیکر ، چاپ وینیل و ... .چاپ های مربوط به دیجیتال در عرصه لارج فرمت به دو گروه عمده داخلی (indoor) و خارجی (outdoor) تقسيم ميشود . و نيز نتيجه نهايي بر اساس نوع نورپردازي در دو نوع بك لايت و فرونت لايت ( نور از پشت و نور از جلو ) وجود دارد. دستگاههاي چاپ لارج فورمت ( معمولا تا عرض 2 متر را ميگويند ) و چاپ وايد فورمت (معمولا از 3 تا 5 متر را ميگويند) بر اساس نوع جوهر مصرفي نيز به چند دسته كلي تقسيم مي شوند.

کاربرد های چاپ لارج فورمت

تعریف چاپ لارج فورمت ، همان تعریفی بود که در اول پاراگراف به آن اشاره شد .اما در اصطلاح کلی ، لارج فورمت به چاپ فلکس و چاپ بنر گفته میشود و بیشترین کاربرد دستگاه های لارج فورمت در چاپ بنر و فلکس میباشد اما همه کاربرد این دستگاه این نیست . از دستگاه لارج فورمت برای چاپ بنر ، چاپ فلکس ، سولیت ، بنر دورو یا بنر دوطرفه ، بنر شبرنگی ، بنر کشسان ، استیکر ، وینیل ، مش  ، چاپ برزنت و غیره اشاره کرد. آوای گلستان جهت برآورده کردن نیاز مشتریان خود ، این مرکز را به دستگاه چاپ لارج فورمت (دستگاه چاپ فلکس و بنر) عرض 5 متر تجهیز کرده ، که با توجه به هزینه دستگاه و قیمت مدیا یا بنر خام بالاتر ، این دستگاه در اغلب مراکز چاپ وجود ندارد و بیشتر دفاتر و مراکز تبلیغاتی دارای دستگاه تا عرض 3.2 متر میباشند.

جوهر دستگاه های لارج فورمتink ava

دستگاه های چاپ لارج فورمت از نوعی مرکب و جوهر خاصی استفاده مینمایند که به این جوهر ها جوهر سالونت میگویند . این نام بخاطر وجود محلولی به نام سالونت در داخل این جوهر ها به آن اطلاق میشود . البته باید اشارهکنیم که حلال این جوهر نیز همان سالونت میباشد و در مواردی که لازم به پاک کردن این جوهر از روی مدیا یا بنر و فلکس باشد ، از حلال سالونت استفاده میشود. در بعضی از دستگاه ها که اصطلاح لارج فورمت به آنها داده میشود ممکن است از جوهر اکوسالونت استفاده شود که یک جوهر بر پایه سالونت میباشد  اما امتیازات و تفاوت هایی نسبت به سالونت داراست.

 

LARGE FORMAT PRINTER

قیمت چاپ بنر و علت تفاوت قیمت ها ؟

چاپ بنر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارتند از ضخامت یا انس بنر ، کشور تولید کننده بنر ، ابعاد طرح ،  متراژی که قرار بر چاپ آن میباشد.جهت اطلاع از قیمت های چاپ فلکس و بنر آوای گلستان میتوانید از لینگ قیمت چاپ بنر و فلکس به صفحه مربوط به قیمت ها مراجعه کنید . مطمئنا در نگاه اول متوجه تفاوت فاحش این مرکز خواهید شد . اما با مطالعه بیشتر به شما این اطمینان خاطر داده خواهد شد که این تفاوت قیمت به هیچ عنوان منتج به کم کردن از کیفیت کار نمیباشد.

عوامل موثر در قیمت چاپ بنر:

ضخامت و انس بنر: بنر ها برحسب ضخامت آنها که با واحد انس سنجیده میشود در ضخامت های 7 انس تا 18 انس تولید میشوند که عمدتا شرکت های تولید کننده از 7،8،9،10،13،15،18 انس هستند. اما اغلب بنر های 8 انس و10 انس و13 انس بیشترین استفاده را دارند.

کشور تولید کننده بنر : بحث مرغوبیت بنر های تولید شده در سالهای اخیر بیشتر بین چین و کره بوده که در این زمینه بنر های کره ای از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بودند اما با نوسانات قیمت و اختلاف پبدا کردن ارزش دلار به ریال عمدتا روی به استفاده از بنر های چینی و ایرانی آوردند . متاسفانه بنر های ایرانی در شروع کار هنوز به کیفیت لازم نرسیده اند . اما در راستای حمایت از تولید داخلی در اغلب موارد میتوان از آنها به عنوان جایگزین مناسب استفاده کرد.

ابعاد طرح : با توجه به اینکه دستگاه های چاپ بنر در 90 درصد موارد دارای عرض 3.2 متر میباشد لذا بنر ها تا عرض 3.2 متر از قیمت متفاوتی نسبت به بنر با عرض 5 متر میباشد . اما با این تفاسیر استفاده از بنر های بزرگ و ابعاد با عرض 4 یا 5 تاثیر بالاتری خواهد داشت و طبیعتا قیمت بیشتر.

متراژ چاپ : مثل همه مشاغل دیگر خرید با حجم بالا و تیراژ زیاد همواره در قیمت ارائه شده تاثیر دارد . لذا پیشنهاد میکنم درصورتی که حجم کار شما بیشتر از 100 متر باشد حتما بصورت تلفنی استعلام قیمت نمایید

 

 

 

 

 

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

برای بهبود عملکرد سایت، این سایت از کوکی استفاده می کند و شما با ادامه استفاده موافقت خود را اعلام کرده اید