تفاوت فلکس و بنر در چیست؟

فرق بنر و فلکس در چیست؟

یکی از سوالات متداول برای کسانی که برای اولین بار با عناوین بنر و فلکسی آشنا می شوند مفهوم فلکسی و بنر است و تفاوت این دومفهوم در چیست و چه مزیت هایی نسبت به هم دارند
الف)تفاوت ها
تفاوت های بنر و فلکس بسیار زیاد است و همان گونه که تفاوت های زیادی با هم دارند کاربردهای آنها نیز با هم متفاوت است
1)تفاوت در ضخامت : بنر از لحاظ ضخامت بسیار نازکتر از فلکس می باشد و معمولا از 20 اُنس بیشتر می باشداما این در حالی است که بنر ها در بهترین حالت 13 اُنس می باشند .
2)تفاوت در شفافیت: فلکس یک متریال شفاف است البته  نه به این صورت که بتوان از آنسوی فلکس طرف دیگر را مشاهده کرد اما اگردر سوی دیگر فلکس یک منبع نور وجود داشته باشد مقدار زیادی از این نور می تواند از فلکس عبور کند .این در حالی  است که از بنر مقدار کمی نور عبور خواهد کرد.
تفاوت در قیمت :با توجه به تعاریف انجام شده می توان حدس زد که فلکس به لحاظ قابلیت هایی که دارد طبیعتا گرانتر از بنر باشد البته معمولاٌ این تفاوت قیمت بین 2/5 تا سه برابر می باشد .
تفاوت در کاربرد: کاربردهای بنر و فلکس بسیار است در مواردی که سبک بودن سازه و قیمت پایین کارمد نظر ما باشد اغلب از بنر استفاده می کنیم اما اگر مواردی چون استحکام زیاد یا عبور نور از پشت مدیا را در اولویت قرار دهیم معمولااز فلکس استفاده می کنیم.
   نوردهی در تابلو
برای تابلوهایی که با بنر وفکلس طراحی و اجرا می شوند استفاده از نور پرژکتور از روبرو مناسب است یا استفاده از نور مهتابی در داخل تابلو مناسب تر می باشد. اغلب برای مشتریان و کسانی که به کانون آوای گلستان که یک مرکز خدمات چاپ بنر و فلکس تا عرض 5 متر می باشد مراجعه می کنند این سوال وجود دارد که نور تابلوی مورد نظر من باید از روبرو تابیده باشد(اپتیک) یا از مهتابی در داخل تابلو استفاده کنیم که اصطلاحا به آن تابلو مهتابی خور گفته می شود .
در این قسمت توضیحاتی که برای شما مفید می دانیم را ارائه می دهیم که شامل معایب و محاسن هر دو روش می باشد .
الف)روش مهتابی خور:
در این روش که معمولا برای ساخت آن از فلکس استفاده می شود مهتابی ها با نظم و ترتیب خاصی در داخل تابلو و در پشت فلکس قرار می گیرند و با توجه به خاصیت عبور نور از فلکس طرح چاپ شده درخشان و مانند یک تلویزیون یا صفحه ال سی دی به نظر می رسد اما در صورتی که یکی از مهتابی ها دچار  نقص فنی شود یک سایه در آن قسمت به وجود می آید که در صورتی که بخواهیم آن را تعمییر کنیم زحمت زیادی را باید متحمل شویم . تعداد زیاد مهتابی موجب افزایش مصرف انرژی و در ضمن احتمال خراب شدن را بالا می برد.

ب ) روش اپتیک : در این روش نور تابلو و بیلبورد از روبرو تامین میشود به طوری که از چند پرژکتور که عموما کم مصرف میباشند جهت تابیدن نور به سطح تابلو استفاده میشود .از جمله محاسن این روش می توان با هزینه کمتر آن اشاره کرد و همچنین سهل و آسان بودن ترمیم نور تابلو در صورتی که یکی از پرژکتور ها خراب شوند . ولی در این روش نور تابلو مانند تابلو مهتابی خور ممکن است در سطح تابلو بصورت یکنواخت پخش نشده باشد.

 

دیدگاه (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
برای سفارش این طرح یا خرید استند ایستاده طرح با ما تماس بگیرید تلفن ثابت 02156384322 موبایل 09127069936 شبکه های اجتماعی 09353565757