تهران - شهرستان بهارستان (جاده ساوه) شهر گلستان ،جنب شهرداری گلستان
وارد شوید
x
یا
x
ثبت
x

یا

تفاوت فلکس و بنر

  دوشنبه, 27 ارديبهشت 809

یکی از سوالات متداول برای کسانی که برای اولین بار با عناوین بنر و فلکسی آشنا می شوند مفهوم فلکسی و بنر است و تفاوت این دومفهوم در چیست و چه مزیت هایی نسبت به هم

دارند

الف)تفاوت ها
تفاوت های بنر و فلکس بسیار زیاد است و همان گونه که تفاوت های زیادی با هم دارند کاربردهای آنها نیز با هم متفاوت است
1)تفاوت در ضخامت :بنر از لحاظ ضخامت بسیار نازکتر از فلکس می باشد و معمولا از 20 اُنس بیشتر می باشداما این در حالی است که بنر ها در بهترین حالت 13 اُنس می باشند .
2)تفاوت در شفافیت: فلکس یک متریال شفاف است البته  نه به این صورت که بتوان از آنسوی فلکس طرف دیگر را مشاهده کرد اما اگردر سوی دیگر فلکس یک منبع نور وجود داشته باشد مقدار زیادی از این نور می تواند از فلکس عبور کند .این در حالی  است که از بنر مقدار کمی نور عبور خواهد کرد.
تفاوت در قیمت :با توجه به تعاریف انجام شده می توان حدس زد که فلکس به لحاظ قابلیت هایی که دارد طبیعتا گرانتر از بنر باشد البته معمولاٌ این تفاوت قیمت بین 2/5 تا سه برابر می باشد .
تفاوت در کاربرد: کاربردهای بنر و فلکس بسیار است در مواردی که سبک بودن سازه و قیمت پایین کارمد نظر ما باشد اغلب از بنر استفاده می کنیم اما اگر مواردی چون استحکام زیاد یا عبور نور از پشت مدیا را در اولویت قرار دهیم معمولااز فلکس استفاده می کنیم.
   نوردهی در تابلو
برای تابلوهایی که با بنر وفکلس طراحی و اجرا می شوند استفاده از نور پرژکتور از روبرو مناسب است یا استفاده از نور مهتابی در داخل تابلو مناسب تر می باشد.
اغلب برای مشتریان و کسانی که به کانون آوای گلستان که یک مرکز خدمات چاپ بنر و فلکس تا عرض 5 متر می باشد مراجعه می کنند این سوال وجود دارد که نور تابلوی مورد نظر من باید از روبرو تابیده باشد(اپتیک) یا از مهتابی در داخل تابلو استفاده کنیم که اصطلاحابه آن تابلو مهتابی خور گفته می شود .
در این قسمت توضیحاتی که برای شما مفید می دانیم را ارائه می دهیم که شامل معایب و محاسن هر دو روش می باشد .
الف)روش مهتابی خور:
در این روش که معمولا برای ساخت آن از فلکس استفاده می شود مهتابی ها با نظم و ترتیب خاصی در داخل تابلو و در پشت فلکس قرار می گیرند و با توجه به خاصیت عبور نور از فلکس طرح چاپ شده درخشان و مانند یک تلویزیون یا صفحه ال سی دی به نظر می رسد اما در صورتی که یکی از مهتابی ها دچار  نقص فنی شود یک سایه در آن قسمت به وجود می آید که در صورتی که بخواهیم آن را تعمییر کنیم زحمت زیادی را باید متحمل شویم .تعداد زیاد مهتابی موجب افزایش مصرف انرژی و در ضمن احتمال خراب شدن را بالا می برد

کلیک: 723 بار - بروزرسانی در چهارشنبه, 01 خرداد 1398

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

دیدگاه (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دکمه تماس تلگرام

خانه

برای بهبود عملکرد سایت، این سایت از کوکی استفاده می کند و شما با ادامه استفاده موافقت خود را اعلام کرده اید

چاپ فلکـس و بنر

عرض 5 متــــر

اگر تصمیم به چاپ بنــر یا فلکس با عرض بیشتر

از3/2  متر دارید حتما با ما مشورت کنید

09127069936 شیرزاد

لیست قیمت محصولات