چاپ مستقیم روی پلکسی گلس

چاپ یو وی روی پلکسی ، بیشترین کاربرد را در چاپ و تبلیغات داراست. در ادامه بیشتر در مورد پلکسی و کاربردهای آن توضیح میدهیم

پلکسی چیست؟

نمونه ورق های پلکسی رنگی و شیشه ایورق پلکسی گلس که معمولا با نام پلکسی شناخته میشود یک ورق از ترکیبات پلی کربنات میباشد که بصورت مات و شفاف در رنگ بندی های مختلف در بازار وجود دارد . ابعاد این ورق ها معمولا 180 سانتیمتر در 120 سانتیمتر در بازار وجود دارد و از آنها در تبلیغات روی تابلو های تبلیغاتی و یا ماکت سازی و ساخت تندیس و لوح های سپاس استفاده میشود . اما بیشترین کاربرد ورق پلکسی در ساخت حروف تابلو های تبلیغاتی که به حروف چلنیوم مشهور است استفاده میشود . از دیگر مصارف پلکسی در ساخت لایت باکس میباشد.

ورق های پلکسی معمولا با دستگاه cnc که یک دستگاه برش با اشعه لیزر هست برش داده میشود . این دستگاه به راحتی با ضرافت و دقت و سرعت خاصی می تواند ورق های پلکسی حتی با ضخامت 10 میلیمتر را برش دهد.

مصارف و کاربرد پلکسی و تاثیر چاپ روی پلکسی

 حروف و باکس چلنیوم چیست

  • یکی از کاربرد های عمده پلکسی ، استفاده آن در ساخت تابلو های چلنیوم هستش . که با پلکسی های سفید و رنگی درست میشه و با توجه به اینکه پشت این نوع حروف اغلب لامپ های ال ای دی روشن هستش ،این حروف دارای حالت سه بعدی و زیبایی به خودش میگیره . برای حروف چلنیوم افلب از پلکسی رنگی برای سطح حروف استفاده میشه و عمق و بعد حروف رو با یک نوار آلومنیومی به ارتفاع ده سانتیمتر ایجاد میکنند ، درواقع چلنیوم اسم این نواراز جنس  آلومنیومی هست ، اما در اصطلاح عامیانه به این حروف ، حروف چلنیوم میگن. اما نکته مد نظر در این مقاله استفاده چاپ یو وی روی حروف چلنیوم هستش . شاید در بدو امر این به ذهن خواننده بیاد که وقتی پلکسی ها رنگی هستند ،چه نیازی به چاپ روی اونها وجود داره که در ادامه توضیح خواهیم داد.

جرا از چاپ روی پلکسی در حروف سازی استفاده میشود

  • حروف چلنیوم تنها قسمتی از تابلو های تبلیغاتی چلنیوم هست و در بسیاری از موارد از این مورد برای ساخت لوگو و یا باکس های چلنیوم استفاده میشه که اغلب داخل این باکس ها از تصویر و یا لوگو هایی استفاده میشه که ساختن اون با پلکسی هم زحمت و هم هزینه زیادی داره و در غالب موارد نتیجه لازم به دست نمیاد. لذا روی این باکس ها از چاپ روی پلکسی سفید یا شیشه ای استفاده میشه. در ادامه دو تصویر وجود دارد که از چاپ روی پلکسی برای ساختن باکس های چلنیوم استفاده شده است . با یک نگاه ساده میتوان درک کرد که ساختن این باکس ها تنها با استفاده از برش لیزری پلکسی غیر ممکن و حتی در صورت امکان هزینه ای چندین برابری خواهد داشت . حال اینکه این تصاویر کلیپ آرت و در اصطلاح وکتور می باشند . در نظر داشته باشید اگر بجای اینها از تصاویر طبیعی بخواهیم استفاده کنیم ، نیاز به چاپ یک امر اجتناب ناپذیر خواهد بود.

plaxi box 02

plaxi box

 تفاوت چاپ روی پلکسی سفید و شفاف  این مقاله ادامه دارد

دیدگاه (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما